Zabieg na twarz, dekolt, ciało, skórę

OPIS I DZIAŁANIE 

Pro laktyka i leczenie uszkodzeń skórnych ze szczególnym uwzględnieniem naskórka.
Skin C składa się z: fragmentów kwasu hialuronowego wielkości 20-38 monomerów zdolnych do aktywacji CD (cluster of di erentiation) 44.
Te receptory raz aktywowane wywołują aktywację metaboliczną i multiplikującą z efektem regeneracji na poziomie skóry i naskórka.
Prowadzą w szczególności do syntezy, ze strony broblastu nowych składników macierzy i usieciowanego kolagenu. W skład Skin C wchodzą również aminokwasy prekursory składników macierzy, które zgodnie z zasadami endomodulacji aktywują anaboliczne reakcje biochemiczne pozwalając na nowe wykształcanie struktur skórnych oraz aminokwas cysteiny – „suwaka” zamykającego aktywne miejsca metalopreteionaz. Dodatkowo do składu dodany został bikarbonat sodu, który utrzymuje stałe pH macierzy o wartości 7,4.
Pozwala to na dysocjację anionową makrocząsteczek, które budują macierz, przy zachowaniu odpychania elektrostatycznego, niezbędnego do utrzymania zjologicznego stanu macierzy. Podstawowy skład Skin C jest taki sam jak pozostałych biostymulantów z Linii Skin (Skin B i Ox). Kluczowym składnikiem Skin C odróżniającym go od pozostałych produktów jest CHOLINA. Cholina jest prekursorem acetylocholiny i jest stymulowana do syntezy przez DMAE (dimetyloaminometanol), wcześniej poznany w kosmetyce. Dodanie jej do wyrobu medycznego III klasy powoduje, zgodnie z zasadami endomodulacji, poprawę syntezy acetylocholiny w naskórku i aktywację systemu cholinergicznego skóry.

WSKAZANIA 

Rewitalizacja całej skóry twarzy, dekoltu i grzbietów dłoni, poprawa skóry uszkodzonej nadmiernie w obrębie naskórka (cienki naskórek, zbyt intensywne opalanie, po innych zabiegach lub kuracjach kosmetycznych lub medycznych).