Zabieg na twarz, na ciało
Peeling medyczny Maską Glikolową
Maska o 25% stężeniu kwasu glikolowego może być stosowana jako wstępny peeling powierzchniowy przy programie odmładzania skóry. Ma działanie ściągające, powoduje zmniejszenie wydzielania sebum – łoju skórnego. Usuwa zrogowaciałe warstwy naskórka, stymuluje i oczyszcza pory oraz napina i odżywia skórę. Nadaje się dla każdego typu skóry.
Jak wygląda peeling Maską Glikolową?
Zabieg powinien być wykonywany przez lekarza lub kosmetologa.
Na skórę oczyszczoną preparatem Pre Peel Cleanser nakłada się cienką warstwę maseczki (rozpoczynając od miejsc twarzy najbardziej odpor- nych – tu można nałożyć nieco grubszą warstwę). Pozostawić do całkowi- tego wyschnięcia, a następnie usunąć dużą ilością wody i osuszyć skórę nie wycierając twarzy. Zaraz po zakończeniu pierwszej fazy, możliwe jest zwiększenie efektywności maski przy pomocy preparatów liposomowych zawierających 30% kwas glikolowy – Advanced Cream M&M System. Można nakładać niewielkie ilości Advanced Cream na miejsca gdzie nie wystąpił rumień. Czas po którym usuwa się preparat wodą uzależniony jest od intensywności rumienia oraz tolerancji na uczucie pieczenia.
Na początku zalecana jest sekwencja od 6 do 8 zabiegów w odstępach 12 do 15 dni. W przypadku silnego łojotoku, lekarz może zalecić stosowanie maski częściej niż w opisanym protokole.
Kiedy zrobić zabieg Maską Glikolową?
• Skóra wrażliwa, mieszana
• Skóra tłusta z trądzikiem, nadmiar łoju skórnego • Trądzik młodzieńczy
• Nieregularne przebarwienia
• Rozszerzone pory
• Testy uczuleniowe skóry na kwas glikolowy